Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 171 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Prasy mimośrodowe

piątek, 15 listopada 2013 13:20
Skocz do komentarzy

 

Ogromnym zainteresowaniem u kupujących cieszą się w obecnym czasie nasze krajowe prasy mimośrodowe wytwarzane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego z Krakowa, Plasomet, Zakład Budowy Maszyn Ciężkich w Koszycach, czy prasy produkcji niemieckiej, wyróżniającej się marki Erfurt.

Prasy mimośrodowe mogą być wyposażone w różne typy korpusów. Ze względu na to możemy je podzielić na prasy mimośrodowe ramowe lub prasy wysięgowe.

Czym charakteryzują się prasy mimośrodowe wysięgowe? Jeśli chodzi o prasy mimośrodowe wysięgowe do obróbki metali, to są prasy, dla których reprezentatywną właściwością jest na pewno to, iż wyposażone są one w łatwy dostęp do stołu ze wszystkich trzech stron prasy. Są to maszyny, które posiadają nieraz stoły nastawne – których budowę można nastawiać, lub stoły stałe – stanowiące zespół z korpusem prasy.

http://www.maszyneria.pl/maszyny/prasy_2248_4699.jpg

Co wyróżnia prasy mimośrodowe? Prasy mimośrodowe do metalu to są obrabiarki, dla których znamienne jest regulowanie skoku suwaka. Ich istotnym przeznaczeniem jest zgniatanie, gięcie, ale też wykrawanie. Prasy mimośrodowe do obróbki metali mają stół pośredni, wyrzutnik pneumatyczny lub sterowanie elektromechniczne. Zaopatrzone są też w smarowanie centralne.

Prócz pras mimośrodowych nowych, coraz więcej sprzedających sprzedaje w dzisiejszych czasach prasy mimośrodowe używane do metalu. Sprzedający sprzedają takie obrabiarki po przeglądach technicznych oraz zaopatrzone w różne akcesoria. Takie specjalne akcesoria pozwalają na rozszerzenie działania tego typu maszyn. Oprócz tego, sprzedający umożliwiają na wypróbowanie maszyn na ruchu pozwalając tym samym przekonać się, czy konkretna prasa w konkretny sposób realizować będzie zamierzone operacje. Reasumując, nie tylko w Polsce, ale i za granicą sprzedaje się aktualnie sporo modeli mimośrodowych pras do metalu, przeznaczonych do wykonywania różnych operacji obróbczych. Urządzenia tego typu mogą mieć różnorodne wielkości, oraz parametry techniczne pracy.

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  14 539  

O moim bloogu

Tokarki do metalu są powszechnie stosowane w przemyśle metalowym. Najczęściej spotykamy tokarki konwencjonalne, ale od pewnego czasu coraz popularniejsze stają się tokarki cnc.

Lubię to